افزونه جلالی را نصب کنید. 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021
0
رئیس مرکز بهداشت استان خبر داد

تحویل بیش از ۵ هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان / آغاز واکسیناسیون جانبازان

  • کد خبر : 8036
  • 26 فوریه 2021 - 16:28
تحویل بیش از ۵ هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان / آغاز واکسیناسیون جانبازان
رئیس مرکز بهداشت خوزستان از تحویل بیش از ۵ هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان و ادامه واکسیناسیون گروه‌های هدف در استان از روز جمعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری امید جنوب – دکتر سید محمد علوی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در خوزستان اظهار کرد: مرحله اول واکسیناسیون کرونا که پیش از این در استان خوزستان همزمان با سراسر کشور آغاز شده بود، از روز جمعه ادامه داده می‌شود.

وی افزود: در این نوبت، ادامه واکسیناسیون پرسنل ICU که هنوز واکسن نزده‌اند، انجام می‌شود. این واکسیناسیون کرونا اختیاری است و اجباری برای افراد وجود ندارد و تنها افراد داوطلب واکسینه خواهند شد. در صورتی که بیمارستان‌ها لیست کادر داوطلب را تحویل بدهند، واکسیناسیون از روز جمعه انجام می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: گروهی از جانبازان و گروهی از پرسنل اورژانس و پرسنل بخش‌های عفونی نیز در این نوبت، واکسیناسیون می‌شوند.

علوی با اشاره به آغاز واکسیناسیون سالمندان، ادامه داد: در این مرحله در خوزستان، سالمندان واکسیناسیون نمی‌شوند و جزو این مرحله قرار ندارند اما در مراحل بعدی واکسیناسیون برای سالمندان نیز انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه محموله جدید واکسن‌ها وارد استان خوزستان شده است، افزود: بیش از ۵ هزار دوز واکسن کرونا وارد خوزستان شده است که از این تعداد، حدود ۳ هزار دوز برای اهواز اختصاص یافته است زیرا همه بیمارستان‌های بزرگ خوزستان در اهواز قرار دارند.

علوی گفت: از محموله جدید، حدود ۵۰۰ دوز واکسن نیز در این نوبت برای جانبازان خوزستان در نظر گرفته شده است که به بنیاد شهید و امور ایثارگران تحویل داده خواهد شد.

لینک کوتاه : https://omidjonob.ir/?p=8036

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.