افزونه جلالی را نصب کنید. 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021
1
با حضور ویدئو کنفرانسی معاون اول رئیس جمهور؛

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور برگزارشد

  • کد خبر : 8015
  • 25 فوریه 2021 - 0:57
بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور برگزارشد
بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز خوزستان امروز در سالن اجتماعات اداره کل نوسازی مدارس استان خوزستان با هدف تکریم از 1000 خیر مدرسه ساز سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری امید جنوب – اسحاق جهانگیری با تقدیر و سپاسگزاری از خیرین مدرسه ساز و اقدامات ارزشمند آنان گفت: حجم اعتبارات قابل توجهی که خیرین مدرسه‌ساز ارائه کرده‌اند، بیانگر عزم و توجه جدی آنها به مساله آموزش و پررش است.
وی مدرسه‌سازی را یکی از متداول‌ترین ، مقبول‌ترین و مشروع‌ترین امور خیرخواهانه و نیکوکارانه دانست و افزود: مدرسه‌سازی کمک بزرگی به آموزش و پرورش است، ضمن آنکه مدرسه کانون تعلیم و تربیت فرزندان کشور بوده و آینده کشور در همین مدارس رقم می خورد و کانون های اصلی توسعه مدارس کشور هستند.

جهانگیری یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی را عدالت اجتماعی دانست و اظهار کرد: در میان شئون و جنبه‌های مختلف عدالت، عدالت آموزشی از مهمترین جنبه هاست.
معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه مدرسه سازی سرمایه‌گذاری عظیم برای آینده جامعه و توسعه انسانی است، خاطرنشان کرد: مدرسه سازی گامی در جهت پیشبرد عدالت آموزشی و تقویت کننده روح تعاون و همبستگی و اعتماد میان مردم است.
جهانگیری با ابراز تاسف از وجود محرومیت های آموزشی در بعضی نقاط کشور، بیان داشت: بر اساس مطالعات اجتماعی انجام شده، هیچ چیز برای مردم به اندازه استقرار عدالت و رفع تبعیض مهم وقابل اهمیت نیست و تلاش خیرین مدرسه ساز که امکانات رشد و تحصیل را برای فرزندان این کشور به خصوص در مناطق محروم تأمین می کنند بسیار ارزنده و شایسته است.
وی در ادامه سخنان خود به شرایط کشور نیز اشاره و تصریح کرد: امروز در شرایط ویژه ای قرار گرفته ایم که از یک‌سو با تحریم ها و از سوی دیگر با شیوع بیماری کرونا مواجه هستیم و کرونا جنبه‌های مختلف زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده است اما با تمام این شرایط  آموزش و تحصیل تعطیل نشده و آموزش از طریق فضای مجازی استمرار دارد، اما نقش و کارکرد مدرسه از جهات مختلف اهمیت دارد چرا که زندگی اجتماعی فرزندان در مدرسه شکل می گیرد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به خلق تصاویری از تلاش و ایثار معلمان در یک سال گذشته بیان کرد: یکی از دغدغه های امروز برای تحصیل دانش آموزان این است که بسیاری از فرزندان این کشور از تلفن همراه هوشمند و تبلت برخوردار نیستند که لازم است مردم، دولت و خیرین کمک کنند تا ابزار لازم برای آموزش از طریق فضای مجازی برای دانش آموزان مهیا شود تا از تحصیل عقب نمانند.
جهانگیری در ادامه با گرامیداشت یاد مرحوم «محمدرضا حافظی» رئیس فقید انجمن خیرین مدرسه ساز کشور خاطرنشان کرد: ایشان در دوران عمر خود کارهای ماندگاری در حوزه مدرسه سازی انجام داد،  خداوند توفیقات فراوانی به خیرین عطا می‌کند تا بتوانند خدمات مهمی از خود باقی بگذارند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان در جلسه ویدئو کنفرانس بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور عنوان کرد:
احداث ۹۰۰ کلاس درس جدید در خوزستان توسط خیرین مدرسه ساز
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان با اشاره به ساخت هزار و ۳۰۰ کلاس درس جدید در سال جاری در استان، خاطرنشان کرد: از این تعداد بالغ بر ۹۰۰ کلاس توسط خیرین مدرسه ساز ساخته شده است. استان خوزستان موفق به کسب رتبه اول کشور در شاخص بسته تحولی آجر به آجر شده است که البته تحقق این مهم با مشارکت ۴ برابری دولت تدبیر و امید در اختصاص اعتبار به امر نوسازی مدارس محقق شده است.
زیبا صالح پور در جلسه ویدئو کنفرانس بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه سازاظهار کرد: استان خوزستان در بین ۲ استان برتر کشور در شاخص جذب مشارکت خیرین مدرسه ساز قرار دارد و البته تحقق این هدف تنها با مشارکت بالای خیرین خوزستانی و همچنین خیرین برون استانی امکان پذیر شده است که شایسته تقدیر و تشکر است.
وی در ادامه با اشاره به مشارکت بالای خیرین مدرسه ساز در پویش آجر به آجر؛ توضیح داد: در سال جاری هزار و ۳۰۰ کلاس درس جدید در استان ساخته شد که ۹۰۰ کلاس درس ساخته شده مربوط به مشارکت فعال خیرین است که نشان از اثرگذاری و نقش بالای عزیزان خیر در مدرسه سازی استان است.
صالح پور در ادامه با اشاره به افزایش ۴ برابری اعتبارات نوسازی مدارس در دولت تدبیر و امید؛ تصریح کرد: دولت تاکنون خدمات گسترده ای به امر مدرسه سازی در استان های مختلف و علی الخصوص استان های ‌کم برخوردار داشته است که زمینه ارتقای شاخص فضای آموزشی را فراهم آورده است.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان در پایان یادآور شد: خیرین مدرسه ساز خوزستانی پیشتاز امر مدرسه سازی در کشور هستند که بی تردید نقش آفرینی این عزیزان در این حوزه بسیاری از چالش های مجموعه تعلیم و تربیت استان را رفع می کند.

لینک کوتاه : https://omidjonob.ir/?p=8015

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.