افزونه جلالی را نصب کنید. 14 ذو القعدة 1442 Wednesday, 23 June , 2021
2
رییس کمیته داوران تکواندو استان خوزستان؛

حضور ۴ داور خوزستان در سمینار بین المللی کره قطعی شد

  • کد خبر : 8388
  • 08 مارس 2021 - 13:07
حضور  ۴ داور خوزستان در سمینار بین المللی کره قطعی شد
با تایید فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران حضور ۴ داور بین المللی خوزستان در سمینار دانش افزایی کره قطعی شد.

به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان خوزستان و به نقل از اسماعیل اسفندیاری رییس کمیته داوران؛ با تایید هیات تکواندو استان و اخذ موافقت از فدراسیون تکواندو حضور ۴ داور بین المللی خوزستان در دوره دانش افزایی ( Refresher course ) در کشور کره جنوبی قطعی شد.
اسفندیاری رییس کمیته داوران هیات تکواندو خوزستان با اشاره به برگزاری این دوره‌ها گفت: سمینار بین المللی برای ارتقا داوران ملی به بین المللی در نظر گرفته شده است، اما این دوره هماهنگی یا دانش افزایی Refresher course مربوط به داورانی است که پیش از این درجه بین‌المللی را اخذ کردند و فدراسیون جهانی این دوره‌ها را برای هماهنگی بیشتر و تسلط داوران با اخرین تعییرات قوانین برگزار می‌کند.
اسفندیاری افزود: این دوره‌ها که در فروردین ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود فرصتی خوب و طلایی است تا داوران بین المللی استان بتوانند با شرکت در آن امتیاز کسب کنند و راه را برای ارتقاء درجه داوری خود هموار سازند.
رییس کمیته داوران تکواندو خوزستان گفت: با توجه به شیوع کرونا و شرایط بحرانی که دنیا گرفتار آن است، فدراسیون جهانی برنامه‌ای را تدوین کرده است و تا زمانی که این شرایط ادامه داشته باشد، دوره‌های بین‌المللی خود را به صورت غیرحضوری و برخط Online برگزار می‌کند.
اسفندیاری با بیان اینکه این دوره دانش افزایی و هماهنگی به مدت ۲ روز و به میزبانی کشور کره جنوبی است و داوران پس از آن گواهی حضور دریافت می‌کنند، افزود: قوانین مسابقه و تفسیر آن، قواعد پاراتکواندو، چارچوب و آداب داوری و حمایت از ورزشکاران، موارد بازبینی ویدئویی، موارد پزشکی و اضطراری، مدیریت مبارزات، بررسی ویدئو‌هایی از مسابقات، سرفصل‌های این دوره است که در پایان آزمون کتبی به زبان انگلیسی گرفته خواهد شد و یک امتیاز به داوران اعطا می‌شود که در ارتقاء درجه آن‌ها تاثیرگذار است.
شایان ذکر است اسماعیل اسفندیاری. داریوش یحیی. علیرضا داوودی پور و حسین اسدی نمایندگان بین المللی استان خوزستان در این دوره خواهند بود.

لینک کوتاه : https://omidjonob.ir/?p=8388

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.